Queensland State Trap Carnival 2004 - Townsville

Home
Event Overall AA A
25 tgt Winchester Points
2003 Winner L Populin
Shooters 211
Possibles 6
Bruce Murphy 162/162
Townsville
1 Arty Del Ben NSW 161/162
2 Grahame Noffke
Maryborough 119/120
1 Leam Bunker
Callide Dawson 75/75
2 Rob Cusack
Mount Isa 124/126
B C
1 Michael Parison
Townsville 75/78
2 Peter Colls
Burdekin 74/78
1 Michael Richard
Burdekin 74/75
2 Tracy Wilson
Mount Isa 74/81
Women- Annette Vassalini Burdekin 78/84
Junior- Glenn Wyatt Maryborough 75/75
Veteran - Lui Populin Burdekin 80/81
Zone Shoulder to Shoulder Teams Open 1st Northern Zone 147/150 - Wayne Reeves, Bruce Murphy, Ray Collinson, Greg Maltby, Joseph Rossato, Gian Vassalini
2nd C Zone 144. 3rd W Zone 141. 4th SE Zone 140
Women 1st Northern Zone 71/75 - Diane Reeves, Annette Vassalini, Dee Cols. 2nd C Zone. 3rd W Zone
Junior 1st South East Zone 73/75 - Glenn Wyatt, Michael Swale, James Swale. 2nd W Zone
Veteran 1st Northern Zone 72/75 - Lui Populin, George Stewart, Tony Laspina. 2nd W Zone
Clubs
Contacts
Coaching
Event
Calendar
Results
Associations
Market
Links
Event Overall AA A
50 tgt State DB Championship
2003 Winner Mark Warnock
Shooters 212
Possibles 17
Col Witt 130/130
Gold Coast
1 Arthur Turner Griffith 129/130
2 Ray Collinson Burdekin 119/120
1 Lui Populin Burdekin 78/79
2 David Robb Tarawera 66/67
B C
1 Noel Maltby Port Denison 67/68
2 Steve McDowall Normanton 66/68
1 Darroll Kowald Tallawalla 45/52
2 Anthony Nugent Roma 45/52
Women 1 Leanne Jarvis Rockhampton 50/50 2 Cherie Reeves Normanton 51/52
Junior - 1 David Robb Tarawera 50/50 2 Glenn Wyatt Maryborough 60/61
Veteran - 1 Allan Denton Roma 54/54 2 Lui Populin Burdekin 53/54
Overall AA A
50 tgt State SB Championship
2003 Winner Athos Del Ben
Shooters 212
Possibles 2
Robbie Cusack
Mount Isa 62/62
1 Arthur Turner Griffith 61/62
2 Daryl Stevens Brisbane 55/56
1 John Malone Port Denison 49/50
2 Andrew Bowater Burdekin 47/51
B C
1 Helen Becke Burdekin 47/51
2 Eddie Bates Dysart 46/51
1 Nathan Usher Townsville 44/51
2 Allan Breddan C Towers 43/51
Women - 1 Helen Becke Burdekin 46/50. 2 Annete Vassalini Burdekin 45/50
Junior - 1 David Robb Tarawera 46/50. 2 Glenn Wyatt Maryborough 45/50
Veteran - 1 Allan Denton Roma 47/52. 2 Robbie Dunn Pioneer 53/59
Overall AA A
25pr State D Rise Championship
2003 Winner Mike Swale
Shooters 200
Possibles 0
Glen Castellaro
Griffith 64/70
1 Jar Smaniotto Cairns Target 61/70
2 Col Witt Gold Coast 51/60
1 Rex Kirk Springsure 51/60
2 Bevan Reibel Tallawalla 50/60
B C
1 Ross Gundry Condamine 41/50
2 Gary McDonald Griffith 38/50
1 Tracy Wilson Mount Isa 37/50
2 Allan Breddan C Towers 35/50
Women - 1 Diane Reeves Normanton 39/50. 2 Tracy Wilson Mt Isa 57/80
Junior - 1 Glenn Wyatt Maryborough 41/50. 2 Allan Breddan C Towers 35/50
Veteran - 1 Neil Berry Maryborough 49/60. 2 Allan Denton Roma 57/70
Overall AA A
50 tgt State Points Championship
2003 Winner Bill Pavey
Shooters 203
Possibles 0
Shawn Ryan
Springsure 164/165
1 Arthur Turner Griffith 163/165
2 Col Witt Gold Coast 280/282
1 George Hogarth S Coast 146
2 Ian Carty Townsville 151/156
B C
1 James Swale Gold Coast 144
2 Eddie Bates Dysart 140
1 Jill Moore Condamine 136
2 Anthony Nugent Roma 132
Women -
1 Leanne Jarvis Rockhampton 142. 2 Kerri-Leigh Busiko Roma 138
Junior -
1 James Swale Gold Coast 144. 2 Glenn Wyatt Maryborough 143
Veteran -
1 Allan Denton Roma 143. 2 Doug Killick Charters Towers 142
High Guns Overall
Col Witt
Gold Coast
364/375
Womens
Leanne Jarvis
Rockhampton
340/375
Junior
Glenn Wyatt
Maryborough
353/375
Veteran
Allan Denton
Roma
350/375
Two Person Team - Arthur Turner and Glenn Castellaro
AA Grade
Arthur Turner
Griffith
A Grade
Leam Bunker
Callide Dawson
B Grade
David Complin
Callide Dawson
C Grade
Anthony Nugent
Roma
Open Team
Ray Collinson
Burdekin 150/150
Womens Team
Holly Wilson
Roma 75/75

Junior Team
Kerri-Leigh Busiko
Roma 75/75
Veteran Team
Allan Denton
Roma 74/75
Queensland Trap Champion - Ray Collinson - Burdekin 393/400
Junior Encouragement Award - Luke Wyatt - Maryborough
2004 Open State
Trap Team
1 Col Witt 245
2 Bruce Powell 243
3 Ray Collinson 243
4 Kevin Jarick 243
5 John Maxwell 243
6 Daryl Stevens 242
7 Wayne Reeves 242
8 Shawn Ryan 241
9 Jim Riggs 240
10 Mike Swale 240
11 Robbie Cusack 240
12 Paul Hill 239
13 Gary Wright 239
14 Allan Denton 238
15 Brett Pile 238
2004 Womens State
Trap Team
1 Leanne Jarvis 235
2 Julie Allan 222
3 Kerri-Leigh Busiko 220
4 Holly Wilson 218
5 Annette Vassalini 218
6 Lynne Thompson 216
2004 Junior State
Trap Team
1 Glenn Wyatt 237
2 David Robb 233
3 James Swale 228
4 Kerri-Leigh Busiko 220
5 Luke Wyatt 216
6 Jarrad Brown 214
2004 Veteran State
Trap Team
1 Allan Denton 238
2 Doug Killick 232
3 Robbie Dunn 231
4 Neil Berry 229
5 Mick McGill 229
Lui Populin 223
Shoulder to Shoulder Teams
2005 Nationals
Perth
Open

1 Ray Collinson - Burdekin
2 John Maxwell - Maryborough
3 Bruce Powell - Springsure
4 Kevin Jarick - Gold Coast
5 Gary Wright - Gladstone

Reserves in order -
6 Daryl Stevens - Brisbane
7 Allan Denton - Roma
8 Col Witt - Gold Coast
9 Brett Pile - Condamine
10 Jim Riggs - Gladstone
11 Mike Swale - Gold Coast
12 Wayne Reeves - Normanton
13 Paul Hill - Brisbane
14 Shawn Ryan - Springsure
15 Robbie Cusack - Mount Isa
Women 1 Leanne Jarvis - R'hampton
2 Holly Wilson - Roma
3 Julie Allan - Dalby

Reserves in order-
Lynne Thompson - Bundaberg
Annette Vassalini - Burdekin
Kerri-Leigh Busiko - Roma

Junior
Must all be under 18 in the last week of March 2005

1 James Swale - Gold Coast
2 Kerri-Leigh Busiko - Roma
3 Luke Wyatt - Maryborough

Reserve - Jarrad Brown - Kingaroy
Veteran 1 Allan Denton - Roma
2 Doug Killick - C Towers
3 Robbie Dunn - Pioneer

Reserves in order -
4 Mick McGill - Mount Isa
5 Neil Berry - Maryborough
6 Lui Populin - Burdekin