Queensland State Trap Carnival 2001 - Kingaroy

Home
Event OA AA A
25T Winchester Points R Maroske - Rockhampton 126/126 1st B Powell - Springsure 123/126
2nd A Denton - Roma
1st D Seawright - Atherton 98/99
2nd M Forrest - Texas
B C
1st M Behm - Kingaroy 75/75
2nd A Love - Mackay 74/75
1st C Wilson - Mt Isa 83/90
2nd C Nielson - Whitsunday 80/90
Women - J Allan - Dalby 73/75. Junior - M Gall - P Denison 74/75. Veteran - A Page - Toowoomba 75/75
OA AA A
50T State DB Cship K Stevens - Brisbane 371/371 1st R Collinson - Burdekin 370/371
2nd J Farrell - Guyra 273/274
1st - P Warren - Maryborough 72/72
2nd - D Mills - Cunnamulla 71/72
B C
1st N Baines - Kingaroy 55/56
2nd D Harwood - Toowoomba 54/56
1st B Wiseman - Redcliffe 50/51
2nd B Muirson - Rockhampton 49/51
Women - 1st T Burke - Caboolture 49/50 - 2nd C Betteridge - Burdekin 52/54
Junior - 1st M Gall - Port Denison 49/50 - 2nd D Villani - Kingaroy 48/50
Veteran - 1st N Beale - Townsville - 2nd N Dale -Maryborough
OA AA A
50T State SB Cship R Collinson - Burdekin 59/59 1st R Cusack - Mt Isa 56/57
2nd A Turner - Warren
1st R McGill - Kingaroy 50/50
2nd A Thorp - Kingaroy 71/72
B C
1st D Villani - Kingaroy 50/54
2nd V Forsythe - Roma 49/54
1st L Watts - Dalby 46/50
2nd B Muirson - 44/50
Women - 1st V Forsythe 46/50- 2nd C Betteridge - 46/51
Junior - 1st S McDowell 56/59 - 2nd M Gall 55/59
Veteran - 1st P Loeffler - Redcliffe 49/50 - 2nd J Nash - Canowindra 47/50
Clubs
Contacts
Coaching
Event
Calendar
Results
Associations
Market
Links
Event Overall AA A B C
25pr State D Rise Cship A Turner - Warren 1st C Witt - G Coast 48/50
2nd N Berry - Maryborough 56/60
1st K Sagger - Frankston 64/70
2nd B Scarborough - Gladstone 61
1st D Dupuy - Brisbane 41/50
2nd B Weedon - 47/60
1st J Smith - Maryborough 38
2nd B Muirson - 47
Women - 1st J Loy-Warwick 44/50- 2nd C Betteridge - Burdekin 42/50
Junior - 1st - l Murray - S Coast 48/60 - 2nd M Gall Pt Denison - 46/60
Veteran - 1st N Beale - Townsville 42/50 - 2nd J Nash - Canowindra 49/60
50T State Points Cship R Cusack - Mt Isa 171/171 1st - R Mcpherson- Barcaldine 170/171
2nd - W Humphreys - S Coast 227/228
1st M Warnock - 151/153
2nd B Symes - 150/153
1st K Rehbein - Bundaberg 149/156
2nd R Woodrow - Wandoan 148/156
1st C Nielsen - Whitsunday 134/150
2nd E Anderson - Maryborough 128/150
Women - 1st K Rehbein - 143/150 - 2nd C Betteridge 139/150
Junior - 1st M Gall 146/150 - 2nd R Woodrow 143/150
Veteran - 1st A Page 145/150 - 2nd J Nash 143/150
25t Handicap 1st R Collinson 73/73 2nd M Busiko 72/73 3rd S Ryan 50/51 4th R Maroske - 42/43 5th C Gurski - Kingaroy 37/38
Open State Trap Team 1. Rod Cusack
2. M Warnock
3. Rob Cusack
4. B Bosworth
5. R McPherson
6. D Smith
7. R Collinson
8. R McGill
9. P Forner
10. R Pennisi
11. B Powell
12. C Witt
13. P Field
14. K Stevens
15. A Pack
Shoulder to Shoulder
Team
1. R Cusack 2. R Collinson 3. C Witt
4. B Bosworth 5. K Stevens
First three reserves : R McPherson, B Powell, R Cusack
Women Shoulder to Shoulder 1. C Betteridge
2. T Burke
3. V Forsythe
Reserves in order:
K Rehbein, J Loy, D Trindall
Junior Shoulder to Shoulder 1. M Gall
2. L Murray
3. R Woodrow
Reserves in order:
S McDowall, M Busiko, D Villani
Veteran Shoulder to Shoulder 1. A Page
2. K Srb
3. P Loeffler
Reserves in order:
G Bickerton, N Beale, B Evans
Womens State Trap Team C Betteridge - Burdekin, K Rehbein - Bundaberg, J Loy - Warwick, V Forsythe - Roma, T Burke - Caboolture, D Trindall - Showmans
Junior State Trap Team M Gall - Port Denison, L Murray - S Coast, R Woodrow - Wandoan, M Busiko - Roma, S McDowell - Normanton, D Villani - Kingaroy
Veteran State Trap Team P Loeffler, G Bickerton, A Page, N Beale, K Srb, D Evans
Team High Guns Open - R Collison, Womens - C Betteridge/T Burke, Junior - R Woodrow, Veteran - K Srb
Inter-Zone Teams
Competition
Open Teams - Winning Zone: South East Zone - W Murray, G Sckaf, M Swale, K Nasarenko, J Loy, P Anderson 146 (433)
2nd - Northern Zone 146 (249) 3rd - Central Zone 145 (430) 4th - Western Zone 145 (421)
Veteran Teams -
Womens Teams - Winning Zone: SE Zone -J Loy, S Tunny, M Page . 2nd Western Zone/Central Zone
Junior Teams -
Overall AA A B C
High Gun A Turner - Warren
394/400
C Witt - G Coast
392/400
M Warnock - Rockhampton 386/400 S Chappell -
364/400
C Wilson -
359/400
Women - Jenny Loy 366/400. Junior - Matthew Gall 380/400. Veteran - Jeff Nash 372/400
Two Person Team - A Turner & K Saggers 770/800
Junior Encouragement Award - Michael Giltrow - Moonie