Queensland State Trap Carnival 2000

Home
Event OA AA A
25T Winchester Points 1st R Collinson-Burdekin - 98/99
2nd G Sckaf-G Coast 83/84
1st Rick Kennedy-Tambo 86/87
2nd N Benson-Townville - 77/78
B C
T Meadows-Brisbane 73/75
2nd M Stoneman-Townsville 98/102
1st M Manalon-Caboolture 70/75
2nd G Nowakowski-C Towers 69/75
Women - D Reeves-Normanton 89/93. Junior - T Vaina-G Coast 73/75. Veteran - B Nasser-Clermont 75/75
OA AA A
50T State DB Cship G Sckaf - G Coast 225/225 1st A Grimshaw-Gemfields 224/225
2nd A Poggioli-Atherton 205/206
1st - T Vaina-G Coast 94/94
2nd - K Tunny-g Coast 93/94
B C
1st A Love-Mackay 50/50
2nd J Edmonds-Mt Isa 49/50
1st G Dumaresq-Townsville 48/50
2nd L Carty-Townsville 47/51
Women - 1st D Reeves-Normanton 50/50 - 2nd A Vassalini-Burdekin 50/52
Junior - 1st T Vaina-G Coast 50/50 - 2nd H Cauley-Toowoomba 47/50
Veteran - 1st L Vidler-kingaroy 48/50 - 2nd B Nasser-Clermont 47/50
OA AA A
50T State SB Cship R Collison-Burdekin 71/71 1st R McPherson-Darr River 70/71
2nd M McInnes-Narrabri 62/63
1st B Gall-Port denison 50/51
2nd C Betteridge-Burdekin 49/51
B C
1st J Edmonds-Mt Isa 46/50
2nd V Forsythe-Roma 45/50
1st D Went-Narrabri 45/50
2nd A Pascoe-Townsville 45/53
Women - 1st C Betteridge-Burdekin 49/50 - 2nd A Vassalini-Burdekin 46/50
Junior - 1st T Vaina-G Coast 46/50 - 2nd H Cauley-Toowoomba 45/50
Veteran - 1st B Nasser-Clermont 47/50 - 2nd G Hermie-G Coast 45/50
Clubs
Contacts
Coaching
Event
Calendar
Results
Associations
Market
Links
Event Overall AA A B C
25pr State D Rise Cship W Reeves 55/60 1st J Mack-G Coast 63/70
2nd M Warnock-Rockhampton 62/70
1st R Woodrow-Wandoan 43/50
2nd D Mills-Cunnamulla 57/70
1st I McHarrie-Silkwood 38/50
2nd J Edmonds-Mt Isa 44/60
1st G Nowakowski-C Towers 37/50
2nd D Went-Narrabri 35/50
Women - 1st D Reeves-Normanton 42/50 - 2nd A Vassalini-Burdekin 37.50
Junior - 1st - M Gall-Pt Denison 46/50 - 2nd H Cauley-Toowoomba 44/60
Veteran - 1st B Nasser-Clermont 42/50 - 2nd L Vidler-Kingaroy 38/50
50T State Points Cship R Collinson-Burdekin 179/180 1st C Witt-G Coast 178/180
2nd R Cusack-Mt Isa 171/173
1st R Dunn-Whitsunday 149/150
2nd S Zorzetto-Townsville 147/150
1st J Bertello-Cairns 141/150
2nd G Reeves-Townsville 138/150
1st D Reeves-Normanton 140/150
2nd T Dennis-Burdekin 135/150
Women - 1st D Reeves-Normanton 139/150 - 2nd A Vassalini-Burdekin 136/150
Junior - 1st T Vaina-G Coast 146/156 - 2nd D Reeves-Normanton 145/156
Veteran - 1st B Nasser-Clermont 144/150 - 2nd G Hermie-G Coast 132/150
25t Handicap 1st A Pascoe-Townsville 11m 67/67 2nd T Bradshaw-Werribee 20m 66/67 3rd B Gall-P Denison 19m
52/53
4th G Bryant-Roma 19m
37/38
5th G Sckaf-G Coast 23m
43/45
Open State Trap Team 1.R Collison-Burdekin
2.R Dunn-Whitsunday
3.R Cusack-Mt Isa
4.B Bosworth-Herbert R
5.R McPherson-Darr R
6.W Reeves-Normanton
7.B Koitka-Clermont
8.C Witt-G Coast
9.A Grimshaw-Gemfields
10.G Sckaf-G Coast
11.J Smaniotto-Atherton
12.B Palethorpe-Whitsunday
13.R Kennedy-Tambo
14.R Cusack-Mt Isa
15.M Nicolaides-Burdekin
Womens State Trap Team A Vassalini-Burdekin, D Reeves-Normanton, V Forsythe-Roma, C Betteridge-Burdekin, G Palethorpe-Whitsunday, M Bosworth-Herbert River
Junior State Trap Team T Vaina-Gold Coast, H Cauley-Toowoomba, D Reeves-Normanton, M Gall-Port Denison, R Woodrow-Wandoan
Veteran State Trap Team B Nasser-Clermont, G Hermie-Gold Coast, L Falco-Burdekin, L Vidler-Kingaroy, B Lenz-Caboolture, G Mariner-Gold Coast
Queensland Trap Champion Ray Collinson - Burdekin 390/400
Overall AA A B C
High Gun R Collinson-Burdekin 390/400 G Sckaf-Gold Coast 386/400 R Dunn-Whitsunday 380/400 P Coogan-Atherton 355/400 T Dennis-Burdekin 361/414
Women - D Reeves-Normanton 364/400. Junior - T Vaina-Gold Coast 367/400. Veteran - B Nasser-Clermont 376/400